Sari la conținut

BannerFans.com
Bun venit pe ClubLancia! www.problemefiat.ro * Service Lancia/Fiat/Alfa Romeo Bucuresti- Florin 0765 085 933; 0723 889 623

Poză

Pilot automat Lybra

• Te rog autentifică-te pentru a răspunde
31 răspunsuri la acest topic

#21 OFFLINE   blackeagle93

blackeagle93

Fan Lancia

• Membri
  • PunctPunct
  • 14 posturi
  • Marca: Lancia
  • Model: Lybra
  • Motorizare: 2.4 JTD
  • An: 2001
  • LocationBucuresti - Giurgiului

Postat 08 July 2016 - 11:44 AM

Se pare ca nu am gasit in timp util o maneta de CC. Cu ocazia asta sa va spun o povestioara: A fost o data o lybra visinie, a carui prorietar voia sa ii puna CC sa nu ii amorteasca piciorul 3000 km pana in anglia. Proprietarul nu a gasit in timp util maneta, asa ca a plecat in anglia, fiind sigur in capabilitatile lui de soferie. A trecut prin Romania, a iesit prin vama la Nadlac, cum a iesit din vama ungurii l-au oprit si ca sa scape de ei a dat spaga, a traversat Ungaria si a ajuns la Graz in Autstria, unde a oprit intr-o parcare pentru o bine meritata odihna. A doua zi, a plecat inspre Germania. Dupa ce a trecut vama in Germania (da a fost vama din cauza la sirieni) a oprit in prima parcare de dupa vama, pentru o pauza de cafea. Fiul lui vazuse parcata o masina asemanatoare si i-a spus proprietarului sa opreasca langa ea. Acea Lybra era abandonata, geamul din dreapta spart, manerul rupt. Din cauza ca geamul a fost spart, a plouat in masina si mirosea a apa statuta, iar interiorul era dezordonat. Singura chestie pe care a vazuto proprietarul era pe partea soferului: o maneta de CC. Dar din cauza ca masina avea pe geamul din partea soferului o notificare de plata, chiar daca usile erau deschise, nu a luat nimic din masina. Dar am ramas cu gandul la ea. Deci daca cineva cu o platforma vrea sa salveze o lybra 2.0 abandonata, masina se afla in parcarea din benzinaria ARAL, cum treci din Austria spre Passau in Germania km 606 parca. Masina nu e de mult abandonata, ca avea vigneta de Austria expirata de 2 saptamani. Va rog sa ma iertati daca nu am postat unde trebuie, voiam sa va spun ce am intalnit in drum spre Anglia.

Fișiere atașate

• danielomihai le place asta

#22 OFFLINE   danielomihai

danielomihai

Veteran

• Administrators
  • 1780 posturi
  • Marca: Lancia / Fiat
  • Model: Lybra / Grande Punto
  • Motorizare: 1,8 16V GPL/1,4 8V 77
  • An: 2000 / 2009
  • LocationBucurești- Brâncoveanu

Postat 09 July 2016 - 07:18 PM

Interesant- ar fi ideala masina pentru piese, dar cred ca trebuie luat legatura cu propietarul (dupa descrierea ta, tare imi este sa nu fi fost furata) sau daca este intr-adevar abandonata, merita salvata!! Sper sa aibe o soarta buna pana la urma! 

- Service Lancia/Alfa Romeo Bucuresti - Florin - 0765085933 / 0723889623

#23 OFFLINE   blackeagle93

blackeagle93

Fan Lancia

• Membri
  • PunctPunct
  • 14 posturi

Postat 12 July 2016 - 05:00 PM

Interesant- ar fi ideala masina pentru piese, dar cred ca trebuie luat legatura cu propietarul (dupa descrierea ta, tare imi este sa nu fi fost furata) sau daca este intr-adevar abandonata, merita salvata!! Sper sa aibe o soarta buna pana la urma! 

Am verificat masina pe https://ovi.rdw.nl/default.aspx sa vad daca este furata. Se pare ca nu e furata, dar nu are nici asigurare nici itp (itp expirat pe 5 mai). Asta inseamna ca ori a mers cu ea asa si l-a oprit politia germana, ori masina sta de mai mult timp acolo :D

#24 OFFLINE   Andru

Andru

Pasionat Lancia

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 43 posturi
  • Motorizare: 2.4 jtd
  • An: 2000
  • LocationCostinesti

Postat 10 August 2016 - 06:40 PM

Are cineva idee de unde pot face rost de o manetă cc ? Sper ca nu e nevoie să mă duc până în Austria..

#25 OFFLINE   danielomihai

danielomihai

Veteran

• Administrators
  • 1780 posturi
  • Marca: Lancia / Fiat
  • Model: Lybra / Grande Punto
  • Motorizare: 1,8 16V GPL/1,4 8V 77
  • An: 2000 / 2009
  • LocationBucurești- Brâncoveanu

Postat 10 August 2016 - 07:09 PM

Este una in Negresti Oas SM, insa trebuie sa te duci personal sa o desfaci... 0769537161 nr meu si iti spun detalii
- Service Lancia/Alfa Romeo Bucuresti - Florin - 0765085933 / 0723889623

#26 OFFLINE   georgelybra

georgelybra

Fan Lancia

• Membri
  • PunctPunct
  • 18 posturi
  • Marca: lancia
  • Model: lybra
  • Motorizare: 1.9
  • Locationbucuresti

Postat 06 October 2016 - 09:40 PM

Caut maneta CC zona Bucuresti sau trimisa prin curier.

Multumesc.

#27 OFFLINE   Miin Daniel

Miin Daniel

Bun Venit

• Membri
  • Punct
  • 6 posturi
  • Motorizare: 1.9 jtd
  • LocationTimisoara

Postat 15 December 2016 - 12:15 PM

Vreau ajutor
  • danielomihai le place asta

#28 OFFLINE   Miin Daniel

Miin Daniel

Bun Venit

• Membri
  • Punct
  • 6 posturi
  • Motorizare: 1.9 jtd
  • LocationTimisoara

Postat 15 December 2016 - 12:16 PM

Cu pilotul automat

#29 OFFLINE   crash01gl

crash01gl

Fan Club Lancia România

• Moderators
  • 118 posturi
  • Motorizare: 1.9 JTD
  • An: 1999
  • LocationGalati

Postat 17 December 2016 - 07:00 PM

despre ce este vorba?

ce ajutor doresti?

#30 OFFLINE   blackeagle93

blackeagle93

Fan Lancia

• Membri
  • PunctPunct
  • 14 posturi

Postat 15 July 2017 - 11:55 PM

Salut, ce problema ar putea fi la pilotul meu daca atunci cand pun contactul se aprinde iar atunci cand se sting martorii din bord (bujii, abs etc) se stinge si "cruise" de pe pilot. In mers il pun pe on dar nu se aprinde nimic si cand actionez plusul de pe maneta in timp ce am viteza nu se tureaza singur motorul.

#31 OFFLINE   Mar1us

Mar1us

Fan Lancia

• Membri
  • PunctPunct
  • 33 posturi
  • Motorizare: 1.9jtd
  • An: 2005
  • LocationBarlad

Postat 05 September 2017 - 07:08 PM

Buna seara.... Cei care ati montat cruise control pe lybreta,voi când il folositi,se aprinde martorul in bord ? Eu numai ce am terminat in 15minute sa montez maneta ,am iesit pe traseu sa fac proba in afara localitatii,functioneaza orice comanda ,numai ca nu mi se aprinde in bord nici un martor.... Nu ca m-ar deranja,ma bucur ca îmi functioneaza ...doar ca na,ca fiecare ....sa aibe o luminita acolo ... 😂😂😂

#32 OFFLINE   crash01gl

crash01gl

Fan Club Lancia România

• Moderators
  • 118 posturi
  • Motorizare: 1.9 JTD
  • An: 1999
  • LocationGalati

Postat 09 September 2017 - 08:24 PM

Nu se aprinde nimic in bord

Parca se aprinde acel "Cruise" de pe maneta

0 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Salut! Bine ai venit pe comunitatea ClubLancia Romania! Te rugam frumos sa te inregistrezi sau sa autentifici ca membru pentru a benificia de toate functionalitatile forumului.