Sari la conținut

BannerFans.com
Bun venit pe ClubLancia! www.problemefiat.ro * Service Lancia/Fiat/Alfa Romeo Bucuresti- Florin 0765 085 933; 0723 889 623

Poză

Tuning Lancia Prisma

• Te rog autentifică-te pentru a răspunde
Fără răspunsuri la acest topic

#1 OFFLINE   sile

sile

Fan Club Lancia România

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 101 posturi
  • Marca: Lancia
  • Model: Lybra
  • Motorizare: 1.9 JTD Turbo Diesel
  • An: 2001
  • LocationBucuresti-Ozana

Postat 22 January 2016 - 10:58 AM

Salut baieti! Am o Lancia Prisma din 1987 1.9 Turbo Diesel. O splendoare de masina. Vreau sa-i fac un tuning serios motor/caroserie , iar intrebarea mea este urmatoarea: unde gasesc piese de tuning pentru modelul acesta? si daca piesele de motor de pe Prisma sunt compatibilie cu cele de pe Delta? ! Vreau sa i maresc admisie ,evacuare , un bov , poate niste pistoane + biele forjate (daca este cazul) etc. Si la exterior voi pune o poza in aceste zile .. o voi modifica in photoshop!

Tin sa va spun ca de vreo 7 chiar 8 ani masina sta pe dreapta :( , rusine mie , dupa ce a venita noua Lybra in familie si m-am decis sa o fac cum trebuie! Si daca stiti pe cineva care vinde sau poate ati vazut din intamplare un anunt cu  Lancia Prisma de vanzare poate ma anuntati si pe mine! Vreau sa mai cumpar inca una acelasi model ,motorizare pentru ca a prins rugina la usa din fata stanga s-a dus chederul etc. (problemele din cauza ploii,frigului si altele )!!1

0 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Salut! Bine ai venit pe comunitatea ClubLancia Romania! Te rugam frumos sa te inregistrezi sau sa autentifici ca membru pentru a benificia de toate functionalitatile forumului.