Sari la conținut

BannerFans.com
Bun venit pe ClubLancia! www.problemefiat.ro * Service Lancia/Fiat/Alfa Romeo Bucuresti- Florin 0765 085 933; 0723 889 623

Poză

Lancia si Club Lancia pe AutoIQ

• Te rog autentifică-te pentru a răspunde
8 răspunsuri la acest topic

#1 OFFLINE   samautoiq

samautoiq

Bun Venit

• Membri
  • Punct
  • 3 posturi
  • LocationBucharest

Postat 29 March 2011 - 03:48 PM

Salut,
Sunt super-incantat sa va prezint AutoIQ - Despre masini. Inteligent. Inainte de a ma trage pe dreapta prematur sub acuzatia de "reclama", mai cititi inca odata titlul articolului si continuati sa cititi pana la capat... Mai vorbim la final.
Conceptul este unul simplu si exciting. Plecam de la ideea ca nu exista masini proaste – exista doar masini bune si foarte bune, insa in functie de contextul in care sunt si utilizate alegerea acestora poate fi inteligenta si foarte inspirata sau mai putin inteligenta. Exista desigur si cateva exceptii de la aceasta „regula”, exceptii pe care noi le numim masini „stupide”, in sensul ca, oricat ne-am stradui sa gasim un context in care masina respectiva este foarte potrivita, acesta ne scapa...
In prezent ne place sa vedem in AutoIQ – Despre masini. Inteligent. o revista online de atitudine auto si ne consideram ceva mai pasionati, mai obiectivi si mai bine documentati decat un blog/blogger si ceva mai putin scortosi si plini de clisee in raport cu jurnalistii si revistele auto consacrate.
Pana acum, am creat pagini pentru cei mai proeminenti constructori auto de pe piata si le-am analizat portofoliul curent de modele, incluzand pentru fiecare dintre acestea o scurta prezentare cu fotografii atractive si un verdict initial. Astfel, Lancia are o pagina dedicata pe AutoIQ disponibila la adresa http://autoiq.ro/lancia  unde am inclus si link-uri catre conturile oficiale de twitter, facebook si catre clubul (ne)oficial al posesorilor si fanilor marcii - Club Lancia.
Check it out si nu uitati sa va spuneti parerea despre masinute in comentarii - parerea unui posesor/utilizator conteaza foarte mult...
Cheers,
Sammy
http://autoiq.ro
PS: Desigur link-ul va ramane acolo indiferent, insa ne-ar placea sa ne returnati favoarea si sa vedem si un link spre AutoIQ de pe Club Lancia... ;) Si BTW, am incercat sa va contactez si pe alte cai - e-mail, PM etc insa nu am primit niciun raspuns so this is what I came up with... Sper sa nu fie inapropriate ;)

#2 OFFLINE   danielomihai

danielomihai

Fondator Club Lancia Romania

• Administrators
  • 1879 posturi
  • Marca: Lancia / Fiat
  • Model: Lybra / Grande Punto
  • Motorizare: 1,8 16V GPL/1,4 8V 77
  • An: 2000 / 2009
  • LocationBucurești- Brâncoveanu

Postat 29 March 2011 - 08:21 PM

Salutare, bun venit si multumim pentru faptul ca v-ati gandit si la Club Lancia.. Clubul este relativ nou, infiintat in noiembrie 2010. Posesori si pasionati Lancia sunt putini in tara !! Printre modele celebre putem aminti S4, HF Integrale, Evo, Thema 8.32, Stratos, 037 rallye :D .

Service Lancia/Alfa Romeo Bucuresti - Florin - 0765085933 / 0723889623

#3 OFFLINE   samautoiq

samautoiq

Bun Venit

• Membri
  • Punct
  • 3 posturi
  • LocationBucharest

Postat 29 March 2011 - 09:21 PM

Multumim si noi... Spor si bagati tare pentru ca lancia pregateste chestii noi si interesante :)
Chiar astazi am scris un scurt articol despre viitoarea Lancia Thema - http://autoiq.ro/lancia-thema/

#4 OFFLINE   eugen

eugen

Pasionat Lancia

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 45 posturi
  • LocationBucuresti / Slatina

Postat 30 March 2011 - 07:18 AM

personal, cred ca linkul de la club ar trebui sa vina direct catre forum, cel putin pana cand site-ul va arata putin mai bine, evident cu aprobarea lui andy si daniel!

In al doilea rand nu cred ca trebuiesc uitate articolele despre modelele de lancia mai vechi, care sunt convins ca sunt mai numeroase decat cele noi si amintesc : Lancia Delta II, Lancia Lybra, Lancia Delta HF, si nu in ultimul rand Lancia Thesis.

Succes in continuare!
"Grasule ti-a facut si tie ...? "

Ex:       Lancia Delta II 1.6 i.e. 1995 75hp
            Lancia Lybra 1.8 2001 131hp
Actual: Mercedes Benz Citaro
next:    Alfa Rome®o 156 Kombi 1.9 JTD(M) 116(140)hp

#5 OFFLINE   samautoiq

samautoiq

Bun Venit

• Membri
  • Punct
  • 3 posturi
  • LocationBucharest

Postat 30 March 2011 - 01:04 PM

Multumesc pentru sugestie, apreciere, recomandari si urari! Pot face actualizarea link-ului imediat... ;)

#6 OFFLINE   eugen

eugen

Pasionat Lancia

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 45 posturi
  • LocationBucuresti / Slatina

Postat 30 March 2011 - 01:06 PM

cu placere si daca ai nevoie de ajutor stii unde ne gesesti ;)

Numai bine!
"Grasule ti-a facut si tie ...? "

Ex:       Lancia Delta II 1.6 i.e. 1995 75hp
            Lancia Lybra 1.8 2001 131hp
Actual: Mercedes Benz Citaro
next:    Alfa Rome®o 156 Kombi 1.9 JTD(M) 116(140)hp

#7 OFFLINE   danielomihai

danielomihai

• Administrators
  • 1879 posturi

Postat 30 March 2011 - 07:33 PM

Se poate pune link direct spre forum fara probleme :)

#8 OFFLINE   danielomihai

danielomihai

• Administrators
  • 1879 posturi

Postat 04 June 2012 - 10:43 PM

In curand voi pune pe site un link spre AutoIq

#9 OFFLINE   flăvică

flăvică

Admin

• Administrators
  • 246 posturi
  • Marca: Lancia
  • Model: Dedra SW / Thesis
  • Motorizare: 1.6 / 2.0T(cip)
  • An: 1995 / 2003
  • LocationCraiova, RO

Postat 05 June 2012 - 02:42 AM

Ma bucur sa vad ca exista astfel de parteneriate, mult succes ambelor site-uri, atat AutoIQ cat si ClubLancia.ro.

Cu stima,
Io, Flavius!

0 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Salut! Bine ai venit pe comunitatea ClubLancia Romania! Te rugam frumos sa te inregistrezi sau sa autentifici ca membru pentru a benificia de toate functionalitatile forumului.